Stop oligarchii a anarchii na Slovensku!

Autor: Pavol Goriščák | 20.2.2015 o 17:55 | (upravené 24.2.2015 o 8:17) Karma článku: 6,56 | Prečítané:  1084x

Na Slovensku je z demokracie ako vlády ľudu len ilúzia. Tu nevládne ľud, ale oligarchovia, podvodníci, vykorisťovatelia a rozkrádači tohto štátu. Sú to presne tí, čo nás okrádajú v bežnom živote. Najprv si trúfnu na zamestnancov, neskôr okrádajú  štát a napokon nás okrádajú ako politici, či ako iní funkcionári alebo úradníci.

   Ako ľud môžeme vykonávať štátnu moc prostredníctvom volených zástupcov alebo priamo, a keďže podmienky na výkon štátnej moci priamo sú nastavené veľmi prísne, tak ako sú, ostáva nám len ju vykonávať prostredníctvom volených zástupcov. A tu nastáva problém, pretože vo väčšine prípadov sú to ľudia, ktorým sú ľudské hodnoty, cnosť a dobrota cudzie pojmy, a pritom bažia len po moci a bohatstve. Nás majú za chudákov, ktorí sú dobrí len pred voľbami.

Ale viete čo priatelia, nie je to naša vina, pretože títo ľudia za nakradnuté peniaze dobre platia PR agentúry a iné média, ktoré majú za úlohu len jedno, a to demagogizovať náš rozum. Pre týchto ľudí sme my menejcenní, pozerajú na nás cez rameno, pričom sami obdivujú jeden druhého. Je na čase povedať DOSŤ posluhovačom finančných skupín, vykorisťovateľom a tunelárom tohto štátu. Je na čase začať vážiť si a ctiť živnostníkov, čestných podnikateľov, zamestnancov, dôchodcov. Neobdivujme viac zločincov, ktorí rozkrádajú náš spoločný majetok, ale dajme úctu dobrým, čestným ľuďom, ctime si starších a budeme hrdý národ.

  V dnešnej dobe zo skorumpovaného doktora urobíte chudáčika, ktorý nemá bez úplatkov na rožky, ale k živnostníkovi sa správate, ako by mu peniaze rástli doma na strome. K policajtovi sa správate ako ku žobrákovi, ktorý nám chce len zlé a neuvedomujete si to, že v dnešnej dobe už máme aj na Slovensku „Divoký západ“ a títo hrdinovia každý deň nasadzujú svoje životy za ochranu nás, spoločnosti.

  To všetko a podstatne viac je dielom nespravodlivosti. Teraz nemám na mysli spravodlivosť pred súdom, ale spravodlivosť tohto systému, systému finančnej demokracie, ktorej prvky nastavujú nami volení zakonotvorcovia prostredníctvom zákonov. Ide o systém, v ktorom rozhodujú peniaze a nie služby národu, pre ľudí, obyvateľov tohto malého ale krásneho štátu. Za peniaze si tu človek kúpi všetko, aj rozsudok súdu, aj zákony, ktoré takto presadia tzv. lobisti z finančných skupín, /mimochodom, kamaráti politickej špičky/ alebo zahraničných investorov. Systém, v ktorom sa štát zbavuje strategických podnikov a namiesto toho dovolí zahraničným firmám rozťahovať lakte, pričom ich pri tom ešte podporia daňovými úľavami. Aj preto táto finančná demokracia zlyháva, lebo v nej chýba zdravý rozum, spravodlivé prerozdeľovanie spoločného majetku a poriadok.

  Súbežne so zlyhavaním systému zlyháva aj naša kultúra, tradície, naša identita, identita národa Slovenského. To všetko sa dá zmeniť skutočnou národnou, vlasteneckou politikou. Politikou, ktorá bude hrdo hájiť záujem Slovákov doma i v zahraničí.

  Globalizácia nabrala rýchly spád. Nikto ju nechce obmedzovať. Už dávno mal byť svet bez hraníc, no aj intelekt  ľudí 21. storočia má zatiaľ k tomu ďaleko. Nezabúdajme, že súčasný stav globalizácie so sebou prináša veľa anarchie. My sa nemáme kam ponáhľať. Máme možnosť vidieť, čo prirýchla expanzia rôznych kultúr vo svete prináša. Vojnu, utrpenie a nárast nenávisti.

  Niekedy je lepšie poľaviť nohu z plynového pedálu a nepanikáriť, je treba vyčkať si na výhodnejšiu príležitosť, resp. dobu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?