EÚ hazarduje so životmi Európanov

Autor: Pavol Goriščák | 24.8.2015 o 19:30 | Karma článku: 5,78 | Prečítané:  692x

Z ulíc Európskych miest sa môže ľahko stať bojové pole. Už v súčasnosti môžeme sledovať z Európskych metropol neschopnosť zaistiť bezpečnosť a ochranu majetku pri demonštráciách. Tie budú príchodom imigrantov naberať na intenzite

Odmietaním ráznejšieho, a podľa mňa múdrejšieho postoja k otázke súčasného náporu imigrácie, EÚ hazarduje nielen so životmi obyvateľov Európy, ale riskuje aj svoju stabilitu a výhody, ktoré z terajšieho partnerstva európskych štátov vyplývajú.

  V súčasnosti môžeme pozorovať obrovský nával utečencov, najmä zo Sýrie, Afganistanu a ďalších krajín, v ktorých človek riskuje svoj život, a to už čo len sa vyberie na bežný nákup. Myslím si, že každý slušný a súcitný človek si povie, mali by sme im pomôcť. Ale nad pomocou by sme sa mali zamyslieť, aby sme o pár rôčkov tú pomoc nepotrebovali sami. Môže sa ľahko stať, že za podanú ruku nás stiahnu so sebou do násilného sveta, ktorý si Európa prežila v stredoveku. EÚ nemôžeme byť predsa tak naivná, ako boli starí Trójania a zavliecť si tu trojského koňa v podobe imigrantov v takom rozsahu. Tí síce tvrdia, že utekajú pred občianskou vojnou, ale na druhej strane sú cieľovými krajinami drvivej väčšiny imigrantov krajiny s vyspelou ekonomikou. Ak by im išlo len o záchranu ich životov, tak by sa uspokojili so životom aj v Macedónsku, či Srbsku. Tu však ide o vypočítavosť a zneužívanie zaspatých a častokrát odtrhnutých od reality volených zástupcov v EP imigrantmi.

  Už v súčasnosti si Európa nevie poradiť so zamestnanosťou svojich obyvateľov a multikulturalizmom, ani vo vyspelých ekonomikách a prílivom ďalších imigrantov budú nepokoje po Európe len narastať. Ako sa chce EÚ postarať o desaťtisíce ľudí, ktorí určite budú mať veľký problém začleniť sa do spoločnosti? Namiesto zlepšovania životnej úrovne tradičných európskych rodín budeme platiť imigrantom celoživotné dovolenky v Európe? Ak sa EÚ nebude vedieť o imigrantov postarať, tí vytvoria skupinky a budú terorizovať svoje okolie, nedaj Alach, prejdú k extrémnejším činom a my vieme, že sú toho schopní. Ten ,čo nemá čo stratiť sa častokrát uchýli k tým najzúfalejším činom. Nechcem vidieť Európu v strachu. Báť sa nastúpiť do autobusu, ísť nakúpiť do obchodného centra, ísť so synom do kina, o to naozaj nestojím.

  Pri súčasnom trende narastajúceho strachu pred imigrantmi je čoraz reálnejšie, že Schengenský  priestor ako ho poznáme teraz, bude minulosťou a štáty EÚ sa oplotia rôznymi múrmi a stavbami na ochranu svojich hraníc. To, čo dnes vyzerá ako sience fiction môže byť zajtra realitou. Mojím snom je dožiť sa jednotného sveta, pretože „Jeden svet, jedna budúcnosť“, ale zatiaľ na to nie sme ani zďaleka pripravení. Imigrantom musíme poslať jasný signál, že Európa, tak ako jej meno znamená, je širokozraká a nie slepá, je múdra a nie naivná, nie je rasistická ale predvída. Musíme vyslať signál, že ani v Európe sa nežije ľahko a nič tu nedostanú zadarmo. Lebo postupne, ako budú imigranti cickať zo sociálnych systémov, podmienky pre ich získanie sa budú logicky sprísňovať, ako budú imigranti terorizovať svoje okolie bude narastať extrémizmus a strach, tak sa začne pomaly rúcať spoločenstvo a budeme presadzovať zúfalé zákony na ochranu majetku, až sa dožijeme nie divokého západu, ale divokej Európy, v ktorej sa budeme obávať poslať dieťa do školy. 

  Vyzývam na zastavenie ľahkovážnej migračnej politiky EÚ. Žiadam, aby EÚ začala chrániť naše životy, životy ostatných obyvateľov Európy a zastala rozumný, prísnejší postoj k imigrantom. Žiadam, aby imigrantov nepúšťala na územie Európskych štátov, poprípade ich vylodila späť v zemi, z ktorej vyplávali. Vyzývam EÚ, aby okamžite zastavila deštrukciu tradičnej Európskej spoločnosti!

Ps: Tým Slovákom, ktorí chcú imigrantov na Slovensko odkazujem, nech najprv vyriešia problém s rómskym etnikom, vyriešia zamestnanosť, dôstojné dôchodky, spravodlivejší sociálny systém a až potom ,ako sa dokážu postarať o svojich, obrátia pohľad na iných. Keď sa nevieme postarať o seba, nebudeme sa vedieť postarať ani o iných, a preto nie je fér ich sem ani pozývať. Máme jedno šťastie, že Rómovia nie sú vyzbrojení niečím iným ako palicami. Inak tu budú getá, kde ani mucha nevletí. V jedno, čo dúfam je, že neurobia z východu Slovenska smetný kôš, kde budú odpratávať rôznych imigrantov a exotov, najmä verím, že od toho vláda SR uchráni mesto Svidník.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?